Merhaba, size nasıl yardımcı olabiliriz? Öne Çıkan Aramalar

FATURALI FATURASIZ HAT İŞLEMLERİ > FATURA VE FATURALI HAT İŞLEMLERİ

YARDIM

FATURALI FATURASIZ HAT İŞLEMLERİ > FATURA VE FATURALI HAT İŞLEMLERİ

Fatura döneminizde kalan konuşma, SMS ve internet kullanım hakkınızı istediğiniz zaman Online İşlemler uygulamamızdan veya KALAN yazıp 5555'e SMS göndererek ücretsiz öğrenebilirsiniz. Bu servis DK, SMS ve internet kullanımları için son 2 saat öncesinin bilgilerini içerir.​​ ​​​​

Devir için işlem ücreti alınmaz, devir alan müşteri yeni abonelik yapmış sayıldığı için ​hattı devir alan müşteriden ilk abonelik vergileri devlet adına tahsil edilir.

Devir alınan hat Faturalı olarak açılacak ise;
Devralan müşterinin ilk faturasına Özel İletişim Vergisi yansıyacaktır. Ayrıca TGM Ruhsat ve TGM Kullanım ücretleri de devir alanın faturalarına yansıtılacaktır.

Devir alınan hat Faturasız olarak açılacak ise;
Yeni hat açılışında yansıyan Özel İletişim Vergisi ücreti müşteriden devir işlemi esnasında Fenercell ve Telekom Mağazaları tarafından tahsil edilir.

GUNCEL servisi ile, mobil hattınıza ait en güncel fatura bilginizi kolaylıkla öğrenebilirsiniz. Cep telefonunuzun mesajlar bölümüne girip “GUNCEL” yazarak 5555’e gönderin ya da *100#‘yi tuşlayın. Cep telefonunuza gelecek olan mesaj ile son birkaç güne kadar olan faturalanmamış kullanım tutarınızı öğrenebilirsiniz. Bu tutara vergiler, indirimler, son günlerdeki kullanımınız ve sabit ücret dahil değildir.

Bu servis sadece faturalı hatlar içindir.

Bu servisten ay içinde alınan ilk ve 2. bilgi mesajı 0,99 TL olarak ücretlendirilir. Aynı fatura dönemi içinde yapılan diğer sorgulamalar ücretsizdir.

Güncel Fatura Bilgisi servisinden, Türk Telekom Online İşlemler menüsü üzerinden veya 4441444 'ü arayarak da yararlanabilirsiniz.

15 Mart 2022 tarihi itibarıyla ,borç nedeniyle kısıtlanmış/durdurulmuş olan hatlar için tek yönlü/çift yönlü kapama ücreti işlem başına vergiler dahil 38,58 TL olarak güncellenecektir.​

Ocak 2020 fatura dönemi itibari ile son ödeme tarihi geçmiş faturalara, gecikme faizi son ödeme tarihinden itibaren aylık %1,6 oranında, günlük %0,0533 oranında uygulanacaktır.

Faturanızın son ödeme tarihi geçtiği halde ödenmemesi durumunda hizmetin sunumu giden aramalara kapatılarak kısıtlanabilir ya da gelen ve giden aramalara tamamen kapatılarak durdurulabilir. Kısıtlama/durdurma işleminden önce aboneye bilgilendirme yapılmaktadır.

Hattın kısıtlanmasına/durdurulmasına neden olan faturalar ödendikten sonra hizmetin sunumuna devam edilir.

Bir takvim yılındaki "borç nedeniyle" ilk kapama işlemi için söz konusu ücret faturanıza yansıtılmayacaktır.

Kısıtlanmış ve kapama ücreti yansımış olan hatlar için daha sonra hizmetin tamamen durdurulması durumunda, tekrar kapama ücreti alınmayacaktır. Hizmetin sunumu kısıtlanmadan direkt durdurulan hatlar için ise gelen ve giden aramalara tamamen kapatma işlemi için söz konusu ücret faturanıza yansıtılacaktır.

Hat iptali ile ilgili 444 0 907 numaralı Fenercell Müşteri Hizmetlerinden detaylı bilgi alabilirsiniz.

Fenercell Müşteri Hizmetleri ve Online İşlem Merkezi’nden hat iptali ile ilgili sadece ön başvuruda bulunabilirsiniz.

Hattınızı iptal ettirmek istediğinizde, yazılı başvurunuzu Fenercell veya Türk Telekom Ofis ve Mağazaları veya Fax kanallarından biri ile tarafımıza iletmeniz gerekmektedir.

Yazılı talebinizin şirketimize ulaştığı tarihten itibaren 7 gün içerisinde hattınızın iptali gerçekleşecektir.

  • Size en yakın Fenercell veya Türk Telekom Ofis ve Mağazalarına gelerek Şahsen veya Vekaletname ile hat iptal başvurusunda bulunmak isterseniz;
  • Şahsen başvuruda, hat iptal formu doldurup imzalamanız yeterlidir. Kimlik belgeniz kontrol edilerek başvurunuz alınacaktır.
  • Vekil aracılığı ile yapılacak başvuruda, vekaletnamede özel yetki gerekmektedir. Yapılacak hat iptal işlemin belirtilmesi ya da Telekomünikasyon şirketleri ile her türlü işlem yapılması için yetki verildiğinin açıkça belirtilmesi gerekmektedir. Vekil kimlik belgesi kontrol edilerek hat iptal başvurusu alınacaktır.
  • Fax yoluyla hat iptal başvurusunda bulunmak isterseniz,
  • Kimlik fotokopinizin üzerine talebinizi, iptalini istediğiniz telefon numarasını/numaralarını ve güncel iletişim bilgilerinizi yazarak 0212 4786898 numarasına faks gönderebilirsiniz. 

Telefon numaranızı sim kart değişikliği yapmadan bir başka telefon numarası aşağıdaki kanallardan değiştirebilirsiniz.

1). Online İşlemler menüsü üzerinden değişiklik sağlayabilirsiniz.
2). Fenercell veya Türk Telekom Mağazaları'mızı ziyaret edebilirsiniz.
3). 444 0 907 Fenercell Müşteri Hizmetleri’ni arayabilirsiniz.

Faturalı hatlar için numara değişikliği işlem ücreti 24,99TL'dir ve yeni numaranız için iletilen faturanıza yansır.

Faturasız hatlar için numara değişiklği işlem ücreti 24,99 TL'dir ve bakiyenizden düşecektir. Değişiklik yapabilmek için hattınızda en az 24,99 TL yüklü olmalıdır.

ONLINE BAŞVURU