Merhaba, size nasıl yardımcı olabiliriz? Öne Çıkan Aramalar

KURUMSAL

NEDEN FENERCELL?

Fenercell Avantajları

Fenerbahçe’li Fenercell ile konuşur.

 
Fenercell Avantajları

Fenercell, Fenerbahçe’mizin resmi GSM hattıdır.

 
Fenercell Avantajları

Numaran değişmeden kolayca Fenercell’li olabilirsin.

 
Fenercell Avantajları

Cep telefon ekranında takımın belli olur, Fenercell yazar.

 
Fenercell Avantajları

Fenercell’liler Fenerbahçe maçlarında genel satıştan evvel öncelikli bilet hakkına sahiptir.

 
Fenercell Avantajları

Kendi aramızda sınırsız konuşuruz.

 
Fenercell Avantajları

Fenercell mağazasında özel işlemler, özel teklifler, özel indirimleden yaralanırsın.

 
Fenercell Avantajları

Sezon boyunca imzalı forma ve maç biletleri kazandırır.

 
Fenercell Avantajları

Fenerbahçe kurumlarında özel indirimler hakkı.

 
Fenercell Avantajları

Sadece Fenercell’lilere özel, e-mağazamızdan hiçbir yerde bulamayacağınız Fenerbahçe ürünleri alabilirsin.

 
Fenercell Avantajları

Fenercell sosyal medyalarında özel içerik ve yarışmalarla ödül kazanma şansı.

 
Fenercell Avantajları

Kombine yenilemesinde öncelik hakkı.

 
Fenercell Avantajları

Şirketinize özel kurumsal hatlar sadece Fenercell’de.

 
Fenercell Avantajları

Fenercell ile konuştukça hem sen hem de kulübün kazanıyor.

 

Türkiye'de bir ilke imza atan Fenerbahçe Spor Kulübü Fenercell markasıyla, 23 Şubat 2009 tarihinde faaliyete başlamıştır.

Fenerbahçe Spor Kulübü'nün GSM hizmeti Fenercell, Türkiye mobil pazarına yeni bir açılım getirmekte ve öncü rol üstlenmektedir. Bir GSM operatörü ve bir spor kulübü işbirliği ile mobil dünya yeni bir platforma taşınmıştır. Bu girişim ülkemizde hem spor dünyası hem mobil sektörü açısından ilkleri gerçekleştirmiştir.

Fenerbahçe Spor Kulübü, mobil telekomünikasyon sektöründe faaliyetlerini yüzde yüz sahibi olduğu Fenerbahçe İletişim Hizmetleri San. ve Tic. A.Ş. çatısı altında yürüterek ürünlerini Fenercell markası altında hizmete sunmaktadır. Mobil konuşma ve interneti rekabetçi tarifelerle sunmanın yanında, teknolojinin elverdiği tüm imkânları kullanarak yaratıcı katma değerli servisleri de taraftarlarının hizmeti sunmaktadır.

Fenercell, bir TT Mobil İletişim Hizmetleri A. Ş hizmetidir.

Bu hizmet TT Mobil İletişim Hizmetleri A.Ş tarafından sağlanmakta olup, tüketici memnuniyetine ilişkin her türlü husustan TT Mobil İletişim Hizmetleri A.Ş sorumludur.

Fenerbahçe İletişim Hizmetleri San. ve Tic. A.Ş. Fenercell

Zühtüpaşa Mahallesi Recep Peker Caddesi Ülker Stadyumu Fenerbahçe Şükrü Saracoğlu Spor Kompleksi Kapı No:3A Kızıltoprak, Kadıköy-İstanbul 

Fenercell Çağrı Merkezi: 444 0907

Kuruluş yılı: 1907

Kurulduğu Yer: Moda´da Beşbıyık Sokağı 3 numaralı evin alt katı.

1895 yılında Moda´da oturan İngilizlerin modern futbolu oynamaya başlamaları, Fenerbahçe Spor Kulübü´nün kurulmasının ilk adımları olacaktı.

Deniz öğrencisi Fuat Hüsnü Kayacan´ın, 1899 yılında Fenerbahçe Stadı´nın bulunduğu çayırda meşin yuvarlağa yaptığı vuruşlar sırasında arkadaşları Reşat Denyal, Mehmet Ali ile dile getirdikleri "Ah biz de bir futbol takımı kurup oynayabilsek" özlemi, Türk gençleri arasında Black Stocking FC kurulmasına sebep olmuştur. Fakat daha sonra, kulüp monarşi rejiminin engellenmesini önlemek amacıyla hemen dağıtılmıştır.

Bir kaç gencinde katılımıyla aynı isimler, 1902 senesinde bu kez Kadıköy Futbol Kulübü adı altında toplandılar. Ancak daha sert hafiye baskını bu girişimi de engellemiştir.

1907 yılının bir bahar gününde gene bir maç dönüşü Ziya, Ayetullah ve Necip evlerinde çay içerlerken sönmeyen ideallerini bir kez daha başarmaya yöneldiler. Monarşi rejimi artık gevşemiş ve bu girişim bu kez tutunmuş ve FENERBAHÇE FUTBOL KULÜBÜ bir daha kapatılmamak üzere kurulmuştur.

Fenerbahçe Futbol Kulübü´nün ilk yönetim kurulu şöyledir: Ziya Bey "Başkan", Ayetullah Bey "Genel Sekreter" ve Necip Bey de "Genel Kaptan ve Veznedar"dır.

Tabii kuruluş yılları kolay olmamış, zaman zaman futbolcu bulmakta zorlanılmış ve bir çok defa gemilerden ödünç futbolcu alarak ligdeki mücadelesini sürdürülmüştür. 1909 yılında kulübün adı Fenerbahçe Spor Kulübü olarak değişmiş, renkleri de sarı-beyazdan bugünkü rengi olan sarı-laciverede çevrilmiştir. 1909-1911 yılları Fenerbahçe´miz için çok zor geçmiş bir ara dağılma noktasına bile gelinmiş ancak Elkatipzade Mustafa adlı üye, kulübü kurtaran adam olmuştur. Lokali dahi olmayan kulübün takımları çok kötü durumdayken St. Joseph, Robert College ve Kadıköy Numune Mektebi´nden toplanılan genç futbolcularla, kulübün genç takımları kurulmuş, bir nevi alt yapısını oluşturulmuştur. Bu atılım, başarısız geçen 2 yılın ardından Fenerbahçe´ye hiç yenilmeden ilk şampiyonluğunu getirmiştir.

Bu şampiyonluk ise, Fenerbahçe´ye yaşama gücü aşılamış ve kulüp Altıyol ağzında 2 odalı bir lokale kavuşmuştur. Balkan Savaşı nedeni ile yapılmayan 1912-1913 lig maçlarından sonra üst üste ve yenilmeden kazanılan 2 şampiyonluk, Fenerbahçe camiasını oluşturmaya başlamıştır. Fenerbahçemiz aynı zamanda 1914 senesinde tertiplenen Genç takımlar şampiyonluğunu da kazanmış ve 10 yıl içinde en çok şampiyonluk kazanmış takım olma unvanını alarak İngilizler tarafından verilen tarihsel şilti de almaya hak kazanmıştır.

Kurucular: Nurizade Ziya Songülen Bey, Osmanlı Bankası memurlarından Ayetullah Bey, Bahriye Mektebi talebesi Necip Okaner Bey, Hindli namıyla anılan Asaf Beşpınar Bey ve Enver Yetiker tarafından kurulmuştur.

İlk Başkan: Nurizade Ziya Songülen

Renkleri: Sarı Lacivert

Amblem: Fenerbahçe Kulübü´nün ilk amblemi, Fenerbahçe burnundaki ışık saçan beyaz feneri, renkleri ise sarı ile beyaz olmuştu. Ancak, kulüp mensupları bunu tatminkar bulmadıkları gibi, anlam bakımından da içinde bulunulan monarşi rejimini tehdit edici sayılabileceği endişesi ile kısa sürede iptal etti. 1910 yılında Fenerbahçeliler arasında resim çizmede maharetiyle tanınan futbolcu solaçık Hikmet (Topuz)´in çizdiği (bugünkü) amblem ise herkesin beğenisini kazandı ve kabul edilerek bugünlere kadar da ulaştı. İşte "sarı ve lacivert" ağırlık içinde olmak üzere 5 renkten oluşan amblem ve şu anlamları taşımaktaydı(*22) ; "FENERBAHÇE SPOR KULUBÜ 1907" yazılı beyaz yuvarlak çerçeve, temizlik ve açık yüreklilik ifadesiydi. Kırmızı fon ise, safiyet ve Fenerbahçeliler arasındaki sevgi ve bağlılığı belirtirken bu arada bayrağımızı da sembolize etmekte, ortadaki sarı renk Fenerbahçe için duyulan gıpta ve kıskançlığı, kalp şeklindeki lacivert renk asaleti temsil etmekteydi. Sarı lacivert renkler içinde yükselen palamut dalı Fenerbahçelilik güç ve kudretini sembolize etmekte, yeşil renk ise yükselen bu kudret için başarının gerekli olduğunu açıklamaktaydı. Böylece "milli renkler arasında doğan Fenerbahçe"nin, sarı ile lacivert renkler beraberindeki bu amblemi üyelerce de kabul gördüğünden, klişesi İngiltere´ye Manchester şehrine yollanmış ve Fenerbahçe Spor Kulübü´nün bugünkü rozeti olarak ilk kez 1910 yılında yaptırılmıştı. Rozet; 1929 yılından itibaren üzerindeki eski Türkçe harfleri yeni Türkçe harflere bırakmış ve manada önemli etki yapmayacak ufak tefek değişikliklerle de günümüze kadar aynı şekli muhafaza ederek gelmiştir.

ONLINE BAŞVURU
HEMEN BAŞVUR