+ MÜŞTERİ HİZMETLERİ 444 0 907 + ONLINE İŞLEM MERKEZİ
Yurt Dışında Kullanım
Tarifen Yurtdışında

Tarifen Yurtdışında Servisi ile hiçbir işlem yapmadan yurt içi tarifenizdeki internet, dakika ve mesajlarınızın tamamını yurt dışında tam 86 ülkede aynen kullanabilirsiniz!

Servis Bilgisi
Tarifen Yurtdışında Servisi ile günlük 39 TL'ye yurt içi tarifenizdeki her yöne dakika, mesaj ve internetinizi yurtdışında özgürce kullanabilirsiniz.

14 Ağustos 2018 itibarıyla geçerli tarifelerde bulunup mobil hattı yurt dışı kullanıma açık olan tüm müşterilerimiz, yurt dışında 86 ülkede Tarifen Yurtdışında Servisi'nden hiçbir işlem yapmadan faydalanabilecektir.

Mobil hattı yurt dışı kullanıma kapalı olan müşterilerimizin servisten yararlanmak için hattını yurt dışı kullanıma açması yeterlidir! Mobil hattınızı yurt dışı kullanıma açmak için hemen *150#'yi tuşlayabilirsiniz.

Servis yurt dışında geçerli ülkelerde kullanım yaptığınızd​a otomatik devreye girecektir, kullanım yapmadığınız günler için ayrıca ücret ödemezsiniz.

TARIFEN YURTDISINDA yazıp 5555'e gönderin.

Fenercell mobil hat sahibi olmayanlar: Hiçbir geçiş ücreti ödemeden numaranızı taşıyarak veya yeni hat satın alarak bu servisten faydalanmak için Fenercell veya Türk Telekom mağazalarına gelin!

Fenercell mobil hat sahibi olanlar:
 • TARIFEN YURTDISINDA yazıp 5555 'e gönderin. Yurtiçinden 5555'e gönderilen kayıt SMS'leri ücretsizdir.
 • Türk Telekom Online İşlemler uygulamasına giriş yapın
 • 444 1 500 Türk Telekom Müşteri Hizmetleri'ni arayın.
 • *151#'yi tuşlayın.
 • Fenercell veya Türk Telekom mağazalarına gelin.
Almanya; Amerika Birleşik Devletleri; Antigua&Barbuda; Arnavutluk; Avustralya; Avusturya; Azerbaycan; Bahreyn; Bangladeş; Belçika; Beyaz Rusya; Birleşik Arap Emirlikleri; Bosna Hersek; Brezilya; Bulgaristan; Çek Cumhuriyeti; Çin; Danimarka; El Salvador; Endonezya; Ermenistan; Estonya; Filistin; Finlandiya; Fransa; Fransız Polinezyası; Gana; Gine; Guatemala; Gürcistan; Hırvatistan; Hollanda; Hong Kong; Irak; Birleşik Krallık (İskoçya, Galler, İngiltere, Kuzey İrlanda); İran; İrlanda; İspanya; İsrail; İsveç; İsviçre; İtalya; İzlanda; Japonya; Jersey; Kanada; Karadağ; Katar; KKTC; Kazakistan; Komoros; Kongo Cumhuriyeti; Kuveyt; Letonya; Litvanya; Lüksemburg; Macaristan; Makao; Makedonya; Malezya; Malta; Meksika; Mısır; Moldova; Montserrat; Myanmar; Nepal; Norveç; Pakistan; Papua Yeni Gine; Polonya; Portekiz; Romanya; Rusya; San Marino; Sırbistan; Singapur; Slovakya; Slovenya; Suudi Arabistan; Tayland; Tayvan; Ukrayna; Uruguay; Yeni Zelanda; Yunanistan

*10.04.2019 tarihi itibarıyla Birleşik Arap Emirlikleri servisin geçerli olduğu ülkeler arasına eklenmiştir.

*14.08.2018 tarihi itibarıyla Uruguay, Kongo Cumhuriyeti, Gine, Meksika, El Salvador, Antigua&Barbuda, Komoros, Montserrat, Fransız Polinezyası, Kazakistan ve Mısır ülkeleri servisin geçerli olduğu ülkeler arasına eklenmiştir.

*16.11.2017 tarihinde servis kapsamından çıkarılan KKTC ülkesi, 19.03.2018 tarihi itibarıyla servisin geçerli olduğu ülkeler arasına eklenmiştir.

*13.02.2018 tarihi itibarıyla Azerbaycan ülkesi servisin geçerli olduğu ülkeler arasına eklenmiştir.

*Papua Yeni Gine ülkesinde yurtdışında internet kullanımı için anlaşma bulunmadığından sadece konuşma ve SMS haklarınızı kullanabilirsiniz.

*16.11.2017 tarihi itibarıyla Bangladeş ülkesi servisin geçerli olduğu ülkeler arasına eklenmiştir.

*20.09.2017 tarihi itibarıyla kampanya Kosova ülkesinde geçerli değildir. Gana ülkesi Kampanyanın geçerli olduğu ülkeler arasına eklenmiştir. Bahsedilen güncellemeler hâlihazırda servisten yararlanmakta olan mevcut müşterilerimiz ve servise belirtilen tarih itibarıyla katılım sağlayacak yeni müşterilerimiz için geçerli olacaktır.
 • 17 Eylül 2019 tarihi itibarıyla Tarifen Yurtdışında Servisi'nin günlük ücreti 39TL olarak güncellenmiştir.
 • Servise kayıt olmanız durumunda, Yurt içi tarifenizdeki tüm her yöne dakika, SMS ve interneti yurt dışında 86 ülkede otomatik olarak günlük vergiler dahil 39 TL'ye kullanabilirsiniz.
 • Servise bir kez üye olmanız yeterlidir, servis iptal edilmedikçe üyeliğiniz devam eder. Bir sonraki yurt dışı seyahatinizde, servisin geçerli olduğu ülkelerde yaptığınız kullanımlarda otomatik olarak yurt içi tarifenizi kullanabilirsiniz.
 • Yurt dışında kullanım yapılmayan günlerde herhangi bir ücret yansıtılmaz.
 • Yurtiçi tarifeniz kapsamında sunulan "Sınırsız" kullanım hakları servis kapsamına dahil değildir.
 • Yurt içi tarifeye ek satın alınan paketler kapsam dışıdır.
 • Günlük ücret karşılığında her gün Türkiye saatiyle 24:00'a kadar kullanım yapabilirsiniz. Türkiye saatiyle 24:00'dan sonra yapılan kullanımlar için tekrar günlük ücret alınır.
 • Ücretlendirme periyodu, "TARIFEN YURTDISINDA" kapsamında yurt içi tarifenizdeki kotanız kapsamında yaptığınız yurt dışı ses kullanımınız için 60 sn, internet kullanımınız için 10 KB olarak uygulanacaktır.
 • Yurt içi tarifenizdeki internet kotanızı aştığınız durumda, yapılan kullanımların ücretlendirme periyodu 1MB olarak uygulanacaktır.
 • Yurt içi tarifenizdeki kotanızı kampanyaya kayıtlı iken yurtdışında aştığınız durumda, 90Kr/Dk, 90Kr/MB, 90Kr/SMS üzerinden ücretlendirilirsiniz.
 • Servise kayıt olduğunuzda, hattınız yurtdışında kullanıma kapalı ise otomatik olarak açılacaktır.
 • Servisin geçerli olduğu tarifelerden, geçerli olmayan bir tarifeye geçiş yapıldığında servis otomatik olarak iptal edilecektir.
 • Servisi iptal etmek isterseniz, *151#'yi tuşlayarak, "Tarifem Yurtdışında Geçerli Olsun" menüsünden servisi iptal edebilirsiniz. İptal etmeniz durumunda, kalan kullanım haklarınız anında iptal olur ve günlük ücret iade yapılamaz.
 • Sunulan yurt içi veri kullanım hizmeti sadece internet apn üzerinden yapılacak kullanımları kapsamaktadır. Türk Telekom, internet üzerinden mesajlaşma ve ses iletişimi (IM ve VOIP), internet paylaşımı (Tethering) ve doğrudan dosya paylaşım (P2P) programları vb. hizmetlerinin tarife kapsamında sunulan internet faydası ile kullanımlarında değişiklik yapma hakkını saklı tutar.
 • Servisten, geçerli tarifelerde bulunan bireysel faturalı mobil müşterilerimiz yararlanabilir.
 • 5555'e gönderilen SMS'ler yurt içinde ücretsizdir; yurt dışında Tarifen Yurtdışında Servisi'ne kayıtlı müşterilerimiz için Tarifen Yurtdışında kapsamında; servise kayıtlı olmayan müşterilerimiz için ise Dünya Varmış Tarifesiyle ücretlendirilir.
 • Fiyatlara tüm vergiler dahildir.
 • Kampanya uydu, maritime ve cruise operatörlerinde geçerli değildir.