+ MÜŞTERİ HİZMETLERİ 444 0 907 + ONLINE İŞLEM MERKEZİ
Faturalı Faturasız Hat İşlemleri
SIM Kart

SIM Kartımı Değiştirmek İçin Ne Yapmam Gerekir?
SIM kart değişikliği işlemini kimlik belgesi ile herhangi bir AİM’e giderek yapabilirsiniz. SIM kartınız eğer kendiliğinden bozuldu ise SIM kartınızı yanınızda bulundurmanız ve AİM’e teslim etmeniz gerekmektedir.

SIM Kartımı Değiştirdiğimde Aynı Numarayı Kullanmaya Devam Edebilecek Miyim?
SIM kartınızı değiştirdiğinizde aynı numarayı kullanmaya devam edebilirsiniz.

Mikro SIM Kart Nedir?
Mikro SIM kart, halen kullanımdaki mini SIM kartlara oldukça benzemekle birlikte, %52 daha küçük olan bir SIM kart türüdür. Cihaza yerleştirilen kısmın boyutları mevcut kartlarda 15*25 mm iken, mikro SIM kartlarda 12*15 mm’dir. ETSI (Avrupa Telekomünikasyon Standartları Enstitüsü) tarafından, gittikçe küçülen cihaz boyutları göz önünde bulundurularak geliştirilmiştir. Bu kart servis sağlayıcılarının yonga üzerine daha fazla uygulama yüklemesine olanak sağlarken daha fazla kontrol ve güvenlik fonksiyonlarını destekliyor. Mikro SIM kartlar, mikro SIM uyumlu cihazlarla kullanılabilmektedir.

PIN1 Numaramı Nasıl Öğrenebilirim ve PIN1 Kodu Bloke Olunca Ne Yapmalıyım?
PUK 1 kodunuzu girmelisiniz. PUK 1 kodu, bloke olan SIM kartınızın yeniden kullanılır hale getirilmesi sağlayan aboneye ait 8 haneli ve değiştirilemez özel bir şifredir. PUK 1 kodu, 9 defadan fazla yanlış girilmesi durumunda SIM kart tamamen bloke olur. Bu durumda SIM kartın değiştirilmesi gerekmektedir. Bu değişiklik işlemini Fenercell mağazaları veya Türk Telekom bayilerinden yapabilirsiniz. PUK numaranızı bilmiyorsanız, Türk Telekom web sitesi online işlemler mobil sekmesi üzerinden, Fenercell Mağazalarından, Türk Telekom Online İşlemlerden veya Fenercell Müşteri Hizmetleri’ne Fenercell hattınız ile sabit hat ya da diğer operatörlerden 444 0 907 Sesli Yanıt Sistemi üzerinden ulaşarak öğrenebilirsiniz.

PIN2 Numaramı Nasıl Öğrenebilirim ve PIN2 Kodu Bloke Olunca Ne Yapmalıyım?
PUK 2 kodunuzu girmelisiniz. PUK 2 kodu, bloke olan PIN 2 kodunun yeniden kullanılır hale getirilmesini sağlayan aboneye ait özel bir şifredir. 8 hanelidir ve değiştirilemez. PUK 2 kodu kalıcı bloke olduğu takdirde SIM kartın ilgili bölümü kullanılamaz, ancak SIM kartın diğer özellikleri aktif durumdadır. İsterseniz Türk Telekom Mağazalarından SIM kart değişikliği yapabilirsiniz. PUK 2 numaranızı bilmiyorsanız Fenercell Mağazalarından, Türk Telekom Online İşlemler menüsünden veya Fenercell Müşteri Hizmetleri’ne Fenercell hattınız ile sabit hat ya da diğer operatörlerden 444 0 907 Sesli Yanıt Sistemi üzerinden ulaşarak öğrenebilirsiniz.

Telefonum Kilitlendi, PUK Kodu İstiyor Ne Yapmalıyım?
PUK1/PUK2 kodunuza hattınızdan wap.avea.com WAP sayfamızdan veya interaktif kullanıcı adı ve şifrenizle  internet adresimizden giriş yaparak ulaşabilirsiniz.
Ayrıca Fenercell Müşteri Hizmetleri’ne Fenercell hattınız sabit hat ya da diğer operatörlerden 444 0 907 Sesli Yanıt Sistemi üzerinden ulaşarak da PUK bilgilerinize ulaşabilirsiniz. İnteraktif şifreniz olmaması halinde güvenlik teyidinden geçerek PUK bilgilerinizi alabilirsiniz.