Merhaba, size nasıl yardımcı olabiliriz? Öne Çıkan Aramalar

Yurt Dışından Getirilen Cihazlar ve IMEI Numarası Hakkında

Yurt dışından beraberimde getirdiğim faturalı cihazımı kullanabilir miyim?
Pasaport sahibinin TC. Kimlik Numarasına kayıtlı GSM hatlarıyla e-devlet üzerinden kayıt yaparak cihazınızı kullanabilirsiniz.

5809 sayılı Kanunun “İşletmeciler, kayıp, kaçak veya çalıntı cihazlara, elektronik haberleşme hizmeti veremezler.” hükmü uyarınca cihazınızı sorunsuz bir şekilde kullanılabilmeniz için yurda giriş tarihinizden itibaren 120 gün içerisinde kayıt işlemini yapmanız gerekmektedir. Cihaz kayıt işlemlerinizi e-devlet üzerinden gerçekleştirebilirsiniz.

Yolcu beraberinde yurt dışından getirilen cihazların IMEI kayıt işlemleri; oturma izni olan 99 ile başlayan yabancı kimlik numarasına sahip olan ya da TC Uyruklu olan müşteriler e-devlet üzerinden, diplomatik istisnaya sahip olan kişilerin kayıt işlemleri bayilerimiz tarafından yapılmaktadır. Kayıt için gerekli şartlar, yatırılması gereken harç bedeli, gerekli belgeler ve işlemler konusunda detaylı bilgiye e- devlet üzerinden ulaşabilirsiniz.

Yurda giriş yapılan belge ile sadece bir cihaz kayıt edilebilir. IMEI kaydı için kişiye ait yurda giriş yapılan belgenin son üç yıl içerisinde herhangi bir cihaz kayıt işleminde kullanılmamış ve yurda giriş tarihi üzerinden 120 gün sürenin geçmemiş olması temel şartı bulunmaktadır.

Yabancı pasaport ile ülkeye giriş yapan müşterilerimiz eğer turist statüde ise ve oturma izni yoksa IMEI kayıt işlemi yapamaz. Bu statüde olan müşterilerimiz T.C. Dışişleri Bakanlığı tarafından verilen “Yabancı Temsilcilik Personel Kimlik Kartı” ile bayilerimize başvuruda bulunabilirler.

Kullandığım cihazın seri numarasını (IMEI) nasıl öğrenebilirim?
Cihazınızın üzerinde *#06# tuşladığınız zaman ekrana gelen numara cihazınıza ait IMEI numaranızdır.

ONLINE BAŞVURU
HEMEN BAŞVUR