Merhaba, size nasıl yardımcı olabiliriz? Öne Çıkan Aramalar

KONUŞMA PAKETLERİ

Fenercell

Tarifen Yurt Dışında

Tarifen Yurt Dışında Servisi ile günlük 54,90 TL'ye yurt içi tarifenizdeki her yöne dakika, mesaj ve internetinizi yurt dışında özgürce kullanabilirsiniz.

14 Ağustos 2018 itibarıyla geçerli tarifelerde bulunup mobil hattı yurt dışı kullanıma açık olan tüm müşterilerimiz, yurt dışında 80 ülkede Tarifen Yurt Dışında Servisi'nden hiçbir işlem yapmadan faydalanabilecektir.

Mobil hattı yurt dışı kullanıma kapalı olan müşterilerimizin servisten yararlanmak için hattını yurt dışı kullanıma açması yeterlidir! Mobil hattınızı yurt dışı kullanıma açmak için hemen *150#'yi tuşlayabilirsiniz.

Servis yurt dışında geçerli ülkelerde kullanım yaptığınızd​a otomatik devreye girecektir, kullanım yapmadığınız günler için ayrıca ücret ödemezsiniz.

11 Şubat 2021 tarihi itibarıyla "Tarifen Yurt Dışında Servisinin 'nin ücreti KDV ve ÖİV dahil 39,78 TL olarak güncellenmiştir.

15 Mart 2022 tarihi itibarıyla "Tarifen Yurt Dışında Servisi'nin ücreti KDV ve ÖİV dahil 54,90 TL olarak güncellenmiştir

TARIFEN YURTDISINDA yazıp 5555'e gönderin.

Fenercell Online İşlemler Uygulaması Fenercell Online İşlemler Uygulaması

Fenercell'li olanlar:

 • TARIFEN YURTDISINDA yazıp 5555 'e gönderin. Yurtiçinden 5555'e gönderilen kayıt SMS'leri ücretsizdir.
 • Fenercell Online İşlemler uygulamasına giriş yapın
 • *151#'yi tuşlayın.

Geçerli Ülkeler
Almanya; Amerika Birleşik Devletleri; Antigua&Barbuda; Arnavutluk; Avustralya; Avusturya; Azerbaycan; Bahreyn; Bangladeş; Belçika; Beyaz Rusya; Birleşik Arap Emirlikleri; Bosna Hersek; Brezilya; Bulgaristan; Çek Cumhuriyeti; Çin; Danimarka; El Salvador; Endonezya; Ermenistan; Estonya; Filistin; Finlandiya; Fransa; Guatemala; Gürcistan; Hırvatistan; Hollanda; Hong Kong; Irak; Birleşik Krallık (İskoçya, Galler, İngiltere, Kuzey İrlanda); İran; İrlanda; İspanya; İsrail; İsveç; İsviçre; İtalya; İzlanda; Japonya; Jersey; Kanada; Karadağ; Katar; KKTC;  Kazakistan; Kongo Cumhuriyeti; Kuveyt; Letonya; Litvanya; Lüksemburg; Macaristan; Makao; Makedonya; Malezya; Malta; Meksika; Mısır; Moldova; Montserrat; Myanmar; Norveç; Pakistan; Polonya; Portekiz; Romanya; Rusya; San Marino; Sırbistan; Singapur; Slovakya; Slovenya; Suudi Arabistan; Tayland; Tayvan; Ukrayna; Uruguay; Yeni Zelanda; Yunanistan

* 15.11.2019 tarihi itibarıyla servis Nepal, Gine, Gana, Fransız Polinezyası, Komoros ve Papua Yeni Gine ülkelerinde geçerli olmayacaktır.

* 10.04.2019 tarihi itibarıyla Birleşik Arap Emirlikleri servisin geçerli olduğu ülkeler arasına eklenmiştir.

* 14.08.2018 tarihi itibarıyla Uruguay, Kongo Cumhuriyeti, Meksika, El Salvador, Antigua&Barbuda, Montserrat, Kazakistan ve Mısır ülkeleri servisin geçerli olduğu ülkeler arasına eklenmiştir.

* 16.11.2017 tarihinde servis kapsamından çıkarılan KKTC ülkesi, 19.03.2018 tarihi itibarıyla servisin geçerli olduğu ülkeler arasına eklenmiştir.

* 13.02.2018 tarihi itibarıyla Azerbaycan ülkesi servisin geçerli olduğu ülkeler arasına eklenmiştir.

* 16.11.2017 tarihi itibarıyla Bangladeş ülkesi servisin geçerli olduğu ülkeler arasına eklenmiştir.

Bahsedilen güncellemeler hâlihazırda servisten yararlanmakta olan mevcut müşterilerimiz ve servise belirtilen tarih itibarıyla katılım sağlayacak yeni müşterilerimiz için geçerli olacaktır.

Servis Kapsamı ve Geçerlilik Detayları

 

 • 15 Mart 2022 tarihi itibarıyla "Tarifen Yurt Dışında Servisi'nin ücreti KDV ve ÖİV dahil 54,90 TL olarak güncellenmiştir.
 • 17 Eylül 2019 tarihi itibarıyla Tarifen Yurt Dışında Servisi'nin günlük ücreti 39,78TL olarak güncellenmiştir.
 • Servise kayıt olmanız durumunda, Yurt içi tarifenizdeki tüm her yöne dakika, SMS ve interneti yurt dışında 80 ülkede otomatik olarak günlük vergiler dahil 54,90 TL'ye kullanabilirsiniz.
 • Servise bir kez üye olmanız yeterlidir, servis iptal edilmedikçe üyeliğiniz devam eder. İptal edilmesi durumunda servisin tekrar aktif hale getirilmesi gerekmektedir. Bir sonraki yurt dışı seyahatinizde, servisin geçerli olduğu ülkelerde yaptığınız kullanımlarda otomatik olarak yurt içi tarifenizi kullanabilirsiniz.
 • Yurt Dışında kullanım yapılmayan günlerde herhangi bir ücret yansıtılmaz.
 • Yurtiçi tarifeniz kapsamında sunulan "Sınırsız" kullanım hakları servis kapsamına dahil değildir.
 • 11 Şubat 2021 tarihi itibarıyla "Tarifen Yurt Dışında Servisi'nin ücreti KDV ve ÖİV dahil 39,78 TL olarak güncellenmiştir.
 • Yurt içi tarifeye ek satın alınan paketler kapsam dışıdır.
 • Günlük ücret karşılığında her gün Türkiye saatiyle 24:00'a kadar kullanım yapabilirsiniz. Türkiye saatiyle 24:00'dan sonra yapılan kullanımlar için tekrar günlük ücret alınır.
 • Ücretlendirme periyodu, "TARIFEN YURTDISINDA" kapsamında yurt içi tarifenizdeki kotanız kapsamında yaptığınız yurt dışı ses kullanımınız için 60 sn, internet kullanımınız için 10 KB olarak uygulanacaktır.
 • Yurt içi tarifenizdeki internet kotanızı aştığınız durumda, yapılan kullanımların ücretlendirme periyodu 1MB olarak uygulanacaktır.
 • Yurt içi tarifenizdeki kotanızı kampanyaya kayıtlı iken yurt dışında aştığınız durumda, 91,79Kr/Dk, 91,79Kr/MB, 91,79Kr/SMS üzerinden ücretlendirilirsiniz.
 • Servise kayıt olduğunuzda, hattınız yurt dışında kullanıma kapalı ise otomatik olarak açılacaktır.
 • Servisin geçerli olduğu tarifelerden, geçerli olmayan bir tarifeye geçiş yapıldığında servis otomatik olarak iptal edilecektir.
 • Servisi iptal etmek isterseniz, *151#'yi tuşlayarak, "Tarifem Yurt Dışında Geçerli Olsun" menüsünden servisi iptal edebilirsiniz. İptal etmeniz durumunda, kalan kullanım haklarınız anında iptal olur ve günlük ücret iade yapılamaz.
 • Sunulan yurt içi veri kullanım hizmeti sadece internet apn üzerinden yapılacak kullanımları kapsamaktadır. Türk Telekom, internet üzerinden mesajlaşma ve ses iletişimi (IM ve VOIP), internet paylaşımı (Tethering) ve doğrudan dosya paylaşım (P2P) programları vb. hizmetlerinin tarife kapsamında sunulan internet faydası ile kullanımlarında değişiklik yapma hakkını saklı tutar.
 • Servisten, geçerli tarifelerde bulunan bireysel faturalı mobil müşterilerimiz yararlanabilir.
 • 5555'e gönderilen SMS'ler yurt içinde ücretsizdir; yurt dışında Tarifen Yurt Dışında Servisi'ne kayıtlı müşterilerimiz için Tarifen Yurt Dışında kapsamında; servise kayıtlı olmayan müşterilerimiz için ise Dünya Varmış Tarifesiyle ücretlendirilir.
 • Fiyatlara tüm vergiler dahildir.
 • Kampanya uydu, maritime ve cruise operatörlerinde geçerli değildir.
ONLINE BAŞVURU