Merhaba, size nasıl yardımcı olabiliriz? Öne Çıkan Aramalar

Online İşlemler

Fenercell’lilere özel Türk Telekom online İşlemler Uygulaması

Fenercell’lilere Özel sarı lacivert tasarımı ile sunulan Türk Telekom Online İşlemler Uygulaması ile mobil hatlarına ait işlemlerini tek uygulama ile kolaylıkla gerçekleştirebiliyor

Fenercell online işlemler uygulaması ile;

 • Tarife ve paket bilgilerinizin grafiksel gösterimiyle kullanımlarınızı görüntüleme
 • Tarife değişikliği ve avantajlı paketlere uygun fiyatlar ile sahip olma
 • Fatura bilgilerinizi öğrenme, ödenmemiş faturalarınızı ödeme
 • Hattınıza TL yükleme, TL talep etme ve hattınızdan TL gönderme gibi birçok işlemi dilediğiniz yerden kolayca gerçekleştirebilirsiniz.
 • Servis Aktivasyon işlemleri (Arayanı Bil, Çağrı Yönlendirme, Hediye İnternet ve çok daha fazlası)

gibi servislerden yararlanabilirsiniz.

Fenercell hat sahibi müşteriler için özel olarak Fenerbahçemiz renginde tasarlanan online işlem merkezi uygulamasını Apple store veya Google play’den indirebilirsiniz.

Uygulamayı kullanan Fenercell’lilere özel extra 5GB paketi ve özel markalardan indirimli fırsatlar sadece Fenercell online işlem merkezinde! Üstelik Fenercell Online İşlemler uygulamasını kullanırken harcayacağınız internet de ücretsiz olup kotanızı ve kullanımlarınızı etkilememektedir

Yapmanız gereken; Türk Telekom Online İşlemler uygulamasını indirerek mobil yazan kutucuğa Fenercell’e ait numaranızı yazıp *952# tuşlayarak şifreyi aldıktan sonra online işlem merkezinin size sunduğu özel avantajlardan faydalanmak.Türk Telekom Online İşlemler uygulaması ile mobil, evde internet ve ev telefonu aboneliğinize ait işlemlerinizi tek uygulama ile kolaylıkla gerçekleştirebilirsiniz.

Türk Telekom Online İşlemler uygulamasının yenilikçi teknolojileri;

 • Uygulamamıza özel hızlı ve güvenli giriş seçenekleri
 • Temassız (NFC) Ödeme ve Kart Okuma Teknolojisi ile fatura ödeme imkânı
 • Türk Telekom Online İşlemler Widget ile sık kullanılan işlemlere hızlı erişim
 • Siri ile Lira Gönderme
 • Kredi kartı/banka kartınızı kaydederek hızlı işlem yapabilme imkanı

Uygulamamızın ürün bazlı detaylı bilgilerine ulaşmak için;

Mobil
Mobil hat sahibi müşterilerimiz Türk Telekom Online İşlemler uygulaması ile yukarıdaki işlemlere ek olarak;

 • Uygulamaya özel Mobilist, Selfy Mobilist ve faturalı aylık ek paketler
 • 4.5G servisi aktivasyon işlemleri
 • Fatura Talimatı İşlemleri
 • Numara gizleme, numara engelleme ve çağrı bekletme işlemleri
 • Abonelik bilgilerine ulaşım
 • Çağrı ayarlarının yönetilmesi (Numara gizleme/engelleme, çağrı yönlendirme/bekletme, hat resetleme işlemleri vb.)
 • Uluslararası kullanım aktivasyon işlemleri (Uluslararası Çağrı açma/kapama, Uluslararası dolaşım açma/kapama, Uluslararası paket satın alma)

gibi bir çok işlemi 7/24 hızlı ve güvenilir bir şekilde gerçekleştirebilmektedir.

Türk Telekom Online İşlemler uygulamasını kullanırken harcayacağınız internet de ücretsiz olup kotanızı ve kullanımlarınızı etkilememektedir.

İzinler

ALINAN İZİN İZİN İSTEME NEDENİ
Bildirimler Türk Telekom tarafından paylaşılan bildirimlerin cihazınıza gönderilebilmesi için alınan izindir.
Depolama Uygulamanızın telefonunuza yüklenebilmesi için alınan izindir.
Kamera Kredi Kartınızı kameranıza okutarak fatura ödeyebilmeniz için alınan izindir.
Rehber Fatura Ödeme, Lira Yükleme, Lira Gönderme ve Evden SMS gönderimi işlemlerinizin rehberiniz ile eşleşebilmesi için alınan izindir.
Konum Size en yakın Türk Telekom Ofis ve Bayilerinin bulunabilmesi ve Üye Eczanelerin haritada gösterimi için gerekli izindir.
Telefon Bize Ulaşın menüsünden Türk Telekom Çağrı Merkezi'nin aranabilmesi için alınan izindir.
SMS Evden SMS gönderimi işleminin gerçekleştirilebilmesi için alınan izindir.
Siri Siri ile Lira gönderme işleminin gerçekleştirilebilmesi için alınan izindir.

Sıkça Sorulan Sorular

Mobil hattınıza ait işlemler için cep telefonu numaranızı girip, giriş yapmak istediğiniz mobil hat üzerinden 9520’ye “ŞİFRE” yazıp ücretsiz SMS atarak gelen tek kullanımlık şifre ile uygulamaya giriş yapabilirsiniz. İnternet & Ev Telefonu abonelikleriniz için T.C. Kimlik Numaranız ve sistemde kayıtlı olan cep telefonu numaranız ile < <Şifre Gönder> > butonuna tıklayarak alacağınız tek kullanımlık şifre ile uygulamaya giriş yapabilirsiniz.

9520’den SMS ile aldığınız tek kullanımlık şifrenin yanı sıra cihazınızın modeline bağlı olarak “Parmak İzi İle Giriş”, “Resimli Parola İle Giriş”, “Yüz Tanıma İle Giriş” ya da “Beni Hatırla” özellikleri ile yapabilirsiniz.

Hesap Yönetim ekranında bulunan Ayarlar simgesi altındaki Giriş Tercihleri bölümünden belirleyeceğiniz resim ile daha sonraki girişlerde şifre bilgisi girmeye gerek olmadan uygulamaya hızlıca giriş yapabilirsiniz.

Hesap Yönetim ekranında bulunan Ayarlar simgesi altındaki Giriş Tercihleri bölümünden parmak izinizi tanımlayarak daha sonraki girişlerde şifre bilgisi girmeye gerek olmadan parmak iziniz ile uygulamaya hızlıca giriş yapabilirsiniz.

Hesap Yönetim ekranında bulunan Ayarlar simgesi altındaki Giriş Tercihleri bölümünden yüz tanıma aktivasyonu yapılarak daha sonraki girişlerde şifre bilgisi girmeye gerek olmadan uygulamaya hızlıca giriş yapabilirsiniz.

Giriş ekranında bulunan “Beni Hatırla” kutucuğunu işaretleyerek giriş yaptığınızda sonraki girişlerinizde 90 gün boyunca tekrar bilgi girmeden uygulamayı kullanabilirsiniz.

Hesap Yönetim ekranında bulunan Ayarlar simgesi altındaki Giriş Tercihleri bölümüne girerek seçiminizi değiştirebilirsiniz.

-*952# tuşlayarak aldığınız şifre ile giriş yapmayı deniyorsanız hata almış olabilirsiniz. Buradan alınan şifreler Online İşlemler kanallarımıza giriş yapmak için geçerli değildir. Tek kullanımlık şifrenizi Mobil hattınız için 9520’ye ŞİFRE yazarak SMS ile ya da İnternet & Ev Telefonu için giriş sekmesindeki Şifre Gönder butonuyla öğrenebilirsiniz. -Gönderilen tek kullanımlık şifrenizi yanlış tuşlamış olabilirsiniz, tekrar deneyerek giriş yapabilirsiniz. -Şifreler tek kullanımlıktır. Bu yüzden giriş yaparken “Beni Hatırla” seçeneğini işaretlemediyseniz her girişiniz öncesi tekrar şifre almanız gerekmektedir. -Tek kullanımlık şifreler SMS geldikten sonraki 3 dakika için geçerlidir. Süresi dolmuş bir şifreyi deniyorsanız hata uyarısı almış olabilirsiniz. -İnternet/Ev Telefonu menüsünden alınan şifre ile Mobil hesaba giriş yapmayı deniyorsanız hata uyarısı almış olabilirsiniz.

Bu durum Türk Telekom kaynaklı değildir. Android cihazlarda 4 haneli numaralara SMS gönderimi yapıldığında bu uyarı alınabilir. Bu uyarı ile karşılaştığınızda cihaz ayarlarınızdan gerekli değişikliği yapabilirsiniz.

9520'ye SMS gönderebilmek için bu uyarıya Evet demeniz gerekmektedir. “Evet” dediğinizde herhangi bir ücretlendirme yapılmaz. “Hayır” dediğinizde 9520’ye SMS gönderemezsiniz ve cihaz ayarlarından değişiklik yapılması gerekli hale gelir. Android cihazınızdaki “Premium SMS Gönderme İzni”ni açarak mevcut tercihinizi istediğiniz zaman güncelleyebilirsiniz. Değişiklik yapılacak menünün yeri, cihaza ve işletim sistemi sürümüne bağlı olarak farklılaşabilir. Konunun servis sağlayıcı operatörünüzle ilgisi olmadığından, bu bilgiyi cihazınızın marka modeline göre ilgili firmadan temin edebilirsiniz. Ayrıca İnternet arama motorlarına “4 haneli numaralara mesaj/SMS atamıyorum” yazıp arattığınızda cihazınızın ayarlarıyla ilgili yönlendirmeleri bulabilirsiniz.

Giriş yapmak istediğiniz mobil hattın takılı olduğu cihaz üzerinden ŞİFRE yazıp 9520’ye mesaj atınız. Gelecek olan tek kullanımlık kod ve giriş yapmak istediğiniz cep telefonu numarası ile farklı bir mobil kullanıcı için de uygulamaya giriş yapabilirsiniz.

T.C. Kimlik Numarası olmayan yabancı uyruklu kullanıcılar Yabancı Kimlik Numaraları ile Mobil ve Ev Telefonu hesaplarına giriş yapabilirler.

Sil Süpür kampanyamıza uygulamaya giriş yaptıktan sonra sağ üst köşesinde yer alan hediye kutusu şeklindeki Bana Özel alanına tıklayarak ulaşabilirsiniz. Sil Süpür kampanyamızdan kazandığınız hediyeler kısa bir süre içerisinde hattınıza tanımlanacak olup kazandığınız hediye hattınıza tanımlandığında SMS ile bilgilendirme yapılacaktır.

Hesap Yönetim ekranında bulunan Ayarlar simgesi altındaki “Güvenli Çıkış” bölümünden çıkış yapabilirsiniz.

 

ONLINE BAŞVURU