Merhaba, size nasıl yardımcı olabiliriz? Öne Çıkan Aramalar

Arayanı Bil

ArayanıBil ile sizi kimin, ne zaman, kaç kere aradığını öğrenmek artık çok kolay!

Servis Bilgisi
ArayanıBil servisi sayesinde, telefonunuz kapalıyken, ya da hatta telefonunuz açık olduğu halde aranmak istemediğinizde sizi kimin, kaç kere ve ne zaman aradığını telefonunuza gelecek bir kısa mesajla öğrenebilirsiniz. Bu servis sayesinde aradığınız numara kapalı ise, aradığınız kişi telefonunu açtığı zaman şimdi kendisine ulaşabilirsiniz mesajı iletilecektir.

Ayrıca ArayanıBil servisiniz aktif iken ulaşılamadığınız durumda sizi arayan aboneler size sesli mesaj bırakabilirler. Bırakılan sesli mesajları 888'i ücretsiz arayarak dinleyebilirsiniz.

ArayanıBil Servisini iki şekilde kullanabilirsiniz:
Ulaşılamayan Durumlar İçin: ArayanıBil Ulaşılamayan durumlar için ArayanıBil servisiniz aktifse, telefonunuz kapalıyken ya da ulaşılamaz durumdayken ArayanıBil servisi devreye girer ve telefonunuzu açar açmaz size kimin, kaç kere ve ne zaman aradığını bir SMS'le bildirir. Aynı zamanda ŞimdiAra servisi sayesinde karşı tarafa şimdi kendisini arayabilirsiniz mesajı iletilir.

Her Durum İçin ArayanıBil: Her Durum için ArayanıBil servisini, telefonunuz açık olduğu halde rahatsız edilmek istemediğiniz durumlar için kullanmalısınız. Her Durum için ArayanıBil servisiniz aktifken, telefonunuz açık olsa dahi çağrı almazsınız, sizi arayanlar "ulaşılamıyor" anonsunu dinlerler. O sırada size gelen çağrılar ArayanıBil sistemine yönlenir ve ArayanıBil servisinden o anda sizi kimin aradığı telefonunuza kısa mesaj olarak gelir.

Kullanım
Numara değişikliği yapıldığı durumlarda ArayanıBil servis aboneliği sonlanacaktır. Numara değişikliği yapan abonelerimizin servisten yararlanabilmesi için servise tekrar abone olmaları gerekmektedir. Yeni abonelik ile birlikte ücretlendirme başlayacaktır.

Aktivasyon İşlemleri
ArayanıBil servisini aşağıdaki yöntemlerle aktifleştirebilirsiniz.

SMS ile:
SMS'le ArayanıBil servisini ulaşılamayan durumlarda aktif etmek için "ACIK" yazıp 5555'e kısa mesaj olarak gönderebilirsiniz.

ArayanıBil servisini her durum için aktifleştirmek için "ACIK" yazıp 5555'e gönderdikten sonra aşağıdaki tuşlamayı yapabilirsiniz: **21*05559477070# Gönder

100# ile:
ArayanıBil aktivasyon işlemlerinizi *100# İşlemler menüsünden yapabilirsiniz.

Online İşlemler Uygulaması ile:
ArayanıBil aktivasyon işlemlerinizi Online İşlemler uygulamamızdan 7/24, hızlı ve ücretsiz bir şekilde gerçekleştirebilirsiniz. Uygulamayı indirmek için tıklayınız.

ArayanıBil servisi ile size bırakılan sesli mesajları 888'i ücretsiz arayarak dinleyebilirsiniz.

Ücretlendirme

  • ArayanıBil servisinin aylık abonelik ücreti 12.04.2022 tarihinde 4,28 TL olarak güncellenmiştir.
  • ArayanıBil Sesli Mesaj Merkezi'ne sesli mesaj bırakılması esnasında aboneler (mesaj bırakan) bulundukları tarifenin şebeke içi arama ücreti ile ücretlendirilirler. Ek olarak 1,80 TL hizmet bedeli yansır.
  • ArayanıBil Sesli Mesaj Merkezi'ne bırakılan mesajları dinlemek ücretsizdir.
  • Ücretlere KDV ve ÖİV dahildir.

​İptal İşlemleri​

SMS ile:
SMS'le ArayanıBil servisini ulaşılamayan durumlarda iptal etmek için "ARAYANIBIL IPTAL" yazıp 5555'e kısa mesaj olarak gönderebilirsiniz.

ArayanıBil servisini her durum için iptal etmek için "ARAYANIBIL IPTAL" yazıp 5555'e gönderebilirsiniz.

ONLINE BAŞVURU